Recent News
Co o karmieniu noworodka wiedzieć trzeba?

Każda świeżo upieczona mama marzy o tym, aby przynajmniej przez pierwszych sześć miesięcy życia, móc karmić swoją pociechę mlekiem z piersi. Jest to najlepsze co można zaoferować swojemu dziecku już od pierwszych dni życia. Nie każda mama może tego dokonać. Powodów może być kilka. Jeden z nich to brak laktacji, której w żaden sposób nie można pobudzić. Innym powodem może być uczulenie małego dziecka, jakie objawiać się będzie (niestety!) już od pierwszych dni życia. Na szczęście, z takimi przykrymi problemami można sobie poradzić. Rozwiązaniem może być m.in. NAN HA 1, jakie pochodzi od firmy Nestle.

Podział mleka modyfikowanego

Chcąc zdobyć informacje na temat karmienia noworodków, a także niemowlaków, należy wiedzieć, że mleko modyfikowane można podzielić na trzy grupy:

  • 1 – nazywane również mlekiem początkowym, jakie stosować można od pierwszych dni życia, aż do szóstego miesiąca życia. Jest ono lekkostrawne i w jego składzie można znaleźć m.in. witaminy z grupy B, wapń, mangan, jod, selen, potas, magnez czy sód, czyli najważniejsze wartości odżywcze.
  • 2 – nazywane również mlekiem następnym, które stosuje się pomiędzy szóstym a dwunastym miesiącem życia. Również jest ono lekko strawne i jego skład wzbogacony jest m.in. o większą zawartość żelaza, białka, a także węglowodanów.
  • 3,4,5 – nazywane również mlekiem dla juniorów, jakie stosuje się powyżej dwunastego miesiąca życia aż do trzech lat. Niekiedy występują również wersje smakowe tego mleka, dzięki czemu nie jest ono tak “jałowe”.

Ile dziecko jeść powinno?

Pytanie, jakie chodzić może po głowie wszystkim świeżo upieczonym rodzicom. Tak naprawdę nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ potrzeby dziecka mogą być różne. Mówi się, że dziecko nie powinno jeść za mało, ale też nie za dużo. Na szczęście, na bieżąco można kontrolować to, czy dziecko przybiera na masie w odpowiednim czasie. Będzie to najlepszy znak do tego, czy dziecko zjada odpowiednie ilości pokarmu.

News Reporter