Recent News
Jak wybrać mleko dla noworodka?

Tak, wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nowo narodzone dzieci powinny być karmione mlekiem matki. Jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego młoda mama musi poszukać dla swojej pociechy innej alternatywy. Takiej, która będzie w stanie zastąpić mleko z piersi, jakie bogate jest w najważniejsze wartości odżywcze. Nie brakuje takich osób, jakie stawiają na nan ha 1 sprawdzone. Mleko, jakie posiada pozytywne rekomendacje. Aczkolwiek, warto sprawdzić, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, decydując się na wybór mleka dla swoje maluszka.

Tylko “jedynka”

Żaden inny numer. Tylko mleka oznaczone tą cyfrą dedykowane są od pierwszych dni życia. Ktoś mógłby powiedzieć, że dwójka, czy też trójka, jakie dedykowane są dla starszych maluchów, to i tak mleka, więc w czym problem? Ano w tym, że różnią się one od siebie składem. Może na pierwszy rzut oka jest to niewidoczne, ale mleka o numerze drugim, trzecim, mają zupełnie inne wartości odżywcze, jakie nowo narodzonym dzieciom mogłyby zaszkodzić. Dlatego z uwagą należy podchodzić do wyboru takiego produktu.

Konsultacje z pediatrą

Jeżeli ktoś nie ma pewności co do tego, jakie mleko modyfikowane będzie najlepsze, warto porozmawiać z pediatrą – jeszcze w szpitalu lub też w przychodni, gdzie należy się systematycznie stawiać, m.in. na wizyty szczepienne. Lekarze doskonale znają się na potrzebach małych dzieci, w szczególności, jeżeli mowa jest o wcześniakach. To oni mogą również wskazać rodzicom, że warto postawić na mleko modyfikowane hypoalergiczne, jakie na pewno nie będzie obciążać tak mocno żołądka małego dziecka.

Co o mleku modyfikowanym wiedzieć trzeba?

Na pewno to, że musi ono być sporządzone zgodnie z zaleceniami, jakie umieszczone są na opakowaniu. Należy również dodać to, że nigdy nie można podgrzewać ponownie tego rodzaju mleka. Jeżeli dziecko czegoś nie wypiło, resztki należy wylać. Tak, aby nie zaszkodzić swojemu maluchowi od pierwszych dni życia.

News Reporter