Dlaczego nie warto oszczędzać na fotelikach samochodowych?

Przepisy obowiązujące na terenie naszego kraju, wyraźnie nakazują kierowcom przewożenie najmłodszych pasażerów w siedziskach lub fotelikach. Obowiązek ten istnieje od narodzin dziecka do osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm, który umożliwia korzystanie ze standardowych pasów zamontowanych w pojeździe. Oczywiście rodzice przestrzegają tych przepisów i decydują się na zakup fotelików, dzięki którym nie tylko unikną mandatu, ale również zapewnią dziecku maksymalną ochronę w przypadku zderzenia – nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.

Każdy dobry rodzic inwestuje w droższe foteliki, które zapewniają realny komfort i bezpieczeństwo przewożonemu dziecku. Cena odgrywa drugorzędną rolę jeśli chodzi o dobro dziecka, które jest o wiele bardziej narażone na poważne obrażenia w przypadku zderzenia, stłuczki albo gwałtownego hamowania. Przy wyborze fotelików, rodzice zwracają uwagę na liczne parametry i atuty wpływające korzystnie na bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia są certyfikaty oraz oceny uzyskane przez konkretne modele w czasie testów zderzeniowych. Wybór markowego fotelika wiąże się z istotnymi zaletami.

Bezproblemowe dopasowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka

Wiadomo nie od dziś, że na rynku istnieje wiele rodzajów fotelików, które są oferowane w różnych kategoriach wagowych. Dzięki temu wiadomo czy dany fotelik nadaje się dla dzieci mniejszych lub większych i starszych. Gdy dziecko osiąga górny limit wagowy, niezbędna jest wymiana fotelika na nowy. Nie każdego stać na tak częste wymiany. Na szczęście na międzynarodowym i polskim rynku dostępne są specjalne foteliki modułowe oraz z możliwością regulacji. Dzięki swojej funkcjonalności i uniwersalności, foteliki takie mogą zostać bez problemu dopasowane do potrzeb dzieci o różnej masie i wzroście, bez zmniejszania poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Taki uniwersalny charakter jest jednym z ważniejszych atutów porządnych, nowoczesnych fotelików.

Bezproblemowy montaż fotelika dziecięcego

Kolejną istotną zaletą fotelików wysokiej jakości jest to, że posiadają one wiele możliwości regulacji. Taka regulacja pozwala na dopasowanie fotelików do montażu przodem oraz tyłem do kierunku jazdy. Warto dodać, że dzięki rozbudowanym możliwościom regulacji, foteliki takie można dostosować do kanap i siedzeń zarówno w nowych, jak i starszych samochodach.

Ochrona przed różnymi uderzeniami i obrażeniami

Oczywiście istotną sprawą jest zapewnienie idealnej ochrony dziecka przed uderzeniami z różnych stron. Nowoczesne, najwyższej jakości foteliki posiadają specjalne zagłówki, które chronią głowę oraz skronie przed uderzeniami z przodu, z tyłu oraz z boku. Kolejnymi istotnymi elementami chroniącymi przed poważnymi obrażeniami są specjalne 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Warto zwracać uwagę na takie elementy, aby upewnić się, że dziecko będzie miało zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wysokiej jakości foteliki, które spełniają zróżnicowane wymagania nie tylko w zakresie wzorów i kolorów, ale również komfortu i bezpieczeństwa.