Recent News
Składniki, jakie powinny znaleźć się w mleku modyfikowanym

Nie od dzisiaj mamy używają mleka modyfikowanego dla dzieci. W szczególności, jeżeli mowa jest o tych niemowlakach powyżej szóstego miesiąca życia. Wiele mam rezygnuje po pół roku z karmienia wyłącznie piersią z wielu względów, np. przez to, że wracają do pracy. Nie ma nic złego w tym, że niemowlaki będą na takim mleku. Tym bardziej, że wiele takich produktów w swoim składzie przypomina mleko pochodzące z piersi mamy. Niekiedy bywa też tak, że maleństwo musi pozostać od pierwszych dni życia na takim mleku, jak nan ha 1 najchętniej kupowane. Są również inne mleka modyfikowane, które zawsze należy dobierać z wielką uwagą dla swojego maluszka.

Składniki w mleku modyfikowanym

Rodzice, którzy dopiero co doczekali się pierwszego dziecka, nie będą posiadali odpowiedniej wiedzy odnośnie tego, co dokładnie powinno znaleźć się w składzie tego mleka. Warto więc wymienić te najważniejsze składniki. Na tej liście znaleźć można:

  • witaminy, głównie z grupy B, do tego A, C, D, E i K,
  • cenne kwasy tłuszczowe omega-3 i LCPUFA,
  • probiotyki i prebiotyki,
  • źródła wapnia,
  • źródło witaminy C,
  • źródło potasu,
  • źródło magnezu, choliny, sodu, żelaza czy cynku.

Na szczęście, nie brakuje takich propozycji dla dzieci, które dopiero co pojawiły się na tym świecie, jak również nieco starszych maluszków. Uwaga! Jeżeli niemowlak wykazuje reakcje alergiczne, należy wybierać dla niego to mleko, które jest oznaczone literami HA.

Przechowywanie i przyrządzanie mleka

Warto zadbać o to, aby mleko modyfikowane (niezależnie od jego numeracji) było przechowywane w odpowiednich warunkach. Najlepiej, jeżeli jest to suche i ciepłe miejsce, gdzie temperatura oscyluje w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o przyrządzanie – najlepiej zrobić to na świeżo, aby mleko za długo nie mogło stać. Nie można bowiem ponownie podgrzewać mleka, jakie sporządzane jest z proszku. W jakich ilościach przygotowuje się to mleko? Dokładne informacje zawsze znaleźć można na opakowaniu, gdzie mleko jest umieszczone.

News Reporter