Kupujemy fotelik samochodowy – na co zwracać uwagę?

Podstawową rolą fotelików dziecięcych montowanych w samochodach jest zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa jazdy dla dziecka. Akcesoria takie muszą być obowiązkowo stosowane od najmłodszych lat dziecka aż do czasu, w którym będzie ono wyższe niż 150 cm. Przy takim wzroście możliwe jest użytkowanie przez dzieci trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, które stanowią standardowe wyposażenie aut.

Każdy rodzic dba o to, aby jego dziecko miało zapewnione najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. W związku z tym ważną sprawą jest kupno najlepszych fotelików. Oczywiście na rynku istnieje wiele produktów niskiej jakości, które są dostępne w bardzo niskich cenach. Nie warto oszczędzać i wybierać takich wyrobów, ponieważ nie zapewniają one dziecku należytej ochrony ani wygody – ich jedyną rolą jest uchronienie rodziców przed mandatem za przewożenie dziecka bez fotelika. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka, które jak wiadomo jest o wiele bardziej narażone na różne obrażenia podczas stłuczek, wypadków czy też gwałtownego hamowania. Wybierając dobry fotelik, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Wybór właściwej kategorii wagowej fotelika

Oczywiście jedną z podstawowych informacji, na które należy zwracać uwagę przy zakupie dziecięcego fotelika samochodowego, jest jego kategoria wagowa. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy dany fotelik nadaje się do użytkowania przez młodsze i mniejsze dziecko czy też przez dziecko starsze i większe. Foteliki samochodowe zostały podzielone na kilka grup pod względem wagi:

  • Grupa 0 i 0+: 0-10 albo 0-13 kg. Foteliki te są przeznaczone dla najmłodszych dzieci.
  • Grupa I: 9-18 kg. Są to foteliki dla starszych dzieci w wieku do 4 lat.
  • Grupa II: 15-25 kg.
  • Grupa III: 22-36 kg.

Produkty z grup II i III są idealne dla najstarszych dzieci. Warto dodać, że na rynku oferowane są też foteliki modułowe oraz posiadające liczne możliwości regulacyjne. Dzięki temu można je dopasować do wagi i wzrostu dziecka bez konieczności częstej wymiany fotelika na nowy.

Testy zderzeniowe potwierdzające bezpieczeństwo

Wybierając dziecięcy fotelik do samochodu, warto porównać modele pod względem poziomu ich bezpieczeństwa. Najlepszym wyznacznikiem są certyfikaty informujące o rezultatach uzyskanych przez foteliki podczas rygorystycznych testów ADAC czy też Test Plus. Jeśli komuś zależy na maksymalnym bezpieczeństwie, a cena gra rolę drugorzędną to najlepszym wyborem będą oczywiście foteliki, które uzyskały najwyższe oceny podczas takich testów (5 gwiazdek). Wspomniane wyżej testy są bardzo rygorystyczne i przeprowadzają je uznane instytuty. Foteliki są sprawdzane pod względem ochrony zapewnianej przy różnych uderzeniach, więc maksymalna nota oznacza maksymalne możliwe bezpieczeństwo.

Jakość i trwałość produktu

Oczywiście konieczne jest też zwrócenie uwagi na jakość i trwałość materiałów, z których wykonano fotelik. Najlepsze produkty są wykonane z tworzyw i materiałów zapewniających maksymalny komfort, bezpieczeństwo oraz wieloletnie użytkowanie bez uszkodzenia i awarii.

Warto skorzystać z oferty naszej firmy, w której dostępne są foteliki spełniające wspomniane wyżej wymagania. Są one trwałe, bezpieczne, wygodne i dostępne w wielu wzorach oraz kolorach.